معرفی و بررسی فیلم سرخپوست

فیلم سرخپوست

فیلم سرخپوست آخرین ساخته نیما جاویدی کارگردان آن است. در این فیلم بازیگرانی همچون نوید محمدزاده و پریناز ایزدیار در آن به هنرنمایی پرداخته اند. این فیلم برای اولین بار در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. و با استقبال بسیار خوبی از سوی تماشاگران و منتقدان رو به رو شد. به نحوی که در روزی که فیلم در کاخ جشنواره به نمایش درآمد، در همان شب ، مسعود فراستی در برنامه هفت از این فیلم تعریف کرد.

این فیلم در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در 5 رشته کاندید دریافت جایزه شد و توانست جایزه ویژه هیئت داوران را به خود اختصاص بدهد. این فیلم به طور رسمی اکران سراسری خود را از تاریخ 15 خرداد آغاز کرده است.

فیلم سرخپوست

داستان فیلم سرخپوست

داستان فیلم سرخپوست در رابطه با سرگرد جاهد رئیس زندان است. در سال 1346 یک زندان قدیمی در جنوب کشور به دلیل اینکه در مجاورت فرودگاه قرار داشت، دستور تخلیه آن صادر شده بود. به همین دلیل سرگرد جاهد به عنوان رئیس زندان به همراه ماموران خود قصد جا به جایی زندانیان را داشتند. اما در هنگام جا به جایی یکی از زندانیان مفقود می شود و داستان …..

سرگرد جاهد به دلیل اینکه سابقه خوبی دارد از طرف شهربانی مرکز ارتقا گرفته و پست جدیدی برای او در نظر گرفته شده است. به همین دلیل برای او بسیار مهم است که این زندانی را پیدا کند. به همین دلیل تمام سعی و تلاش خود را می کند تا زندانی پیدا شود و در همین حین …

بازیگران فیلم سرخپوست

نوید محمدزاده در نقش سرگرد جاهد

پریناز ایزدیار در نقش سوسن کریمی، مددکار زندان

آتیلا پسیانی در نقش مدیر فرودگاه

حبیب رضایی در نقش زندانی

مانی حقیقی در نقش سرهنگ مدبر

اسماعیل پوررضا در نقش سید داوود

امیرمهدی ژوله در نقش احمد سرخپوست

عوامل فیلم سرخپوست

نویسنده و کارگردان : نیما جاویدی

تهیه کننده : مجید مطلبی

موسیقی : رامین کوشا

فیلمبرداری : هومن بهمنش

تدوین : عماد خدابخش

 

به این مقاله امتیاز دهید.

/ 5.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شش =