2021 July 24 - شنبه 02 مرداد 1400
نقد از خوب بد جلف در جشنواره فیلم فجر
کد مطلب: ٧٥٧ تاریخ انتشار: ٢٦ دي ١٣٩٩ - ١٦:٠١ تعداد بازدید: 56
عمومی » دیدگاه و نظرات
سهیل کریمی، جبار آذین و تقی فهیم
نقد از خوب بد جلف در جشنواره فیلم فجر

به گزارش سینمایی ها، هجو به حق سینما و سیستم سینمایی ایران با طعم گیشه و اسانس جذابیت‌های زنانه. یک طنز سطحی و مختص این روزهای سینمای ایران و متأسفانه جلف، جلف، جلف. و در آخر خدا نکشد این پیمان قاسمخانی را.

ارتش سری یک کمدی بازاری سرگرم کننده و کلیشه‌ای و بدون محتوا برای ملیاردر شدن و خالی کردن جیب تماشاگر است.

ناامیدی از این همه شلوغ بازی. طی چند روز گذشته در میان این همه فیلم‌های تلخ و غمباره که دیدیم، تماشای یک فیلم کمدی یا طنز و سرپا، انتظار زیادی نبود، لذا مشتاقانه به سالن رفتم. فیلم که شروع شد، هر چه جلو رفت، انتظارم به یاس تبدیل شد .

فیلم خوب بد جلف، ارتش سری، حداقل یک موقعیت کمدی ندارد، اما تا بخواهید لودگی و داد و بیداد دارد .پیمان قاسمخانی در دومین قسمت خوب بد جلف که با این فینال نشان می‌دهد قسمت سوم هم ساخته خواهد شد، به شدت ناامید کننده ظاهر شده و نهایت به کرسی نشستن سعی‌اش در ایراد کلمات تهوع‌آور و اشاره های سخیف برای خندادن تماشاگر است . البته همین رویکرد هم بسیار نازل و دم دستی اجرا شده است . زوج سام درخشانی و پیمان جمشیدی با اینکه خوب چفت شده‌اند و ظرفیت کمدی دارند، اما دراین قسمت ضمن اضافه شدن حامد کمیلی به آنها، شیمی لازم را بروز نمی‌دهند و در سطح متوقف می‌مانند . در یک کلام، خنداندنی در کار نیست مگر آنجایی که به شبه جوک‌ها و اعمال غیرمتعارف متوسل می‌شود.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :