2021 July 24 - شنبه 02 مرداد 1400
داوری ۶۲ فیلم در جشنواره فجر آغاز می شود + اسامی فیلم‌ها
کد مطلب: ٦٥٧ تاریخ انتشار: ٢٣ دي ١٣٩٩ - ١٤:٤٣ تعداد بازدید: 68
عمومی » تازه های خبری
داوری ۶۲ فیلم در جشنواره فجر آغاز می شود + اسامی فیلم‌ها

داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر همزمان با داوری ۶۲ فیلم بحش «سودای سیمرغ»، بیانیه‌ای خطاب به مخاطبان سینمای ایران منتشر کردند.

به گزارش سینمایی ها به نقل از فارس، صبح امروز با حضور داوران بخش سودای سیمرغ در دبیرخانه سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» احکام داوران این دوره جشنواره را به آنها اعطا کرد و هیأت داوران بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، کار داوری آثار حائز شرایط شرکت در جشنواره را آغاز کردند.

بر اساس این خبر، هیأت داوران سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شامل محمداحسانی، ساره بیات، مرتضی پورصمدی، بهرام توکلی، نیما جاویدی، سیدجمال ساداتیان و مصطفی کیایی، پیش از آغاز داوری خود، متن زیر را خطاب به مخاطبان سینمای ایران منتشر کردند: 

امسال در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا هزاران جانِ عزیز را از میان هم وطنانمان از دست داده‌ایم.

در چنین زمانی، چه انگیزه‌ای برای تماشا و قضاوت و تشویق سینمای ایران می‌ماند جز ایمان راسخ به این باور که هرگز نباید تسلیم تاریکی و مرگ شد و تسلیم شدن تنها مایه خوشحالی آنانی است که سینمای ایران را از اساس نمی‌خواهند. 

هیأت داوران جشنواره سی و نهم فیلم فجر با اشراف به این امر که ارکان سینمای ایران در میانه بحران‌های متعدد، آسیب جدی دیده و تمامی صنوف دچار مشکلات متعدد شده‌اند، امیدوار است امسال و در خاص‌ترین دوره جشنواره فیلم فجر، بتواند بدون هیچ پیش‌داوری و با کمترین خطای ممکن، به داوری عادلانه فیلم‌های سینمای ایران بنشیند.

ما به عنوان بخشی از بدنه سینمای ایران همراه شما هستیم و قطعا کارمان، بی‌کاستی نخواهد بود. 

پر واضح است که در این دوره ویژه جشنواره فیلم فجر، به دلیل نبود هیئت انتخاب و منوط شدن نمایش فیلم‌ها به نامزدی‌‌شان توسط داوران، هیئت داوران یکی از سخت‌ترین و پرمسئولیت‌ترین دوره‌ها را پشت سر خواهد گذاشت. 

این چند خط در حکم سلامِ ما به شما مخاطبان عزیز جشنواره فیلم فجر بود. 

به امید داشتن جشنوارهای که بتواند لحظاتی، دلمان را روشن کند و با آرزوی روزهای بهتر برای ایرانِ عزیزمان.

 

* اسامی ۶۲ فیلم‌ حائز شرایط شرکت در جشنواره فیلم فجر اعلام شد

دبیرخانه جشنواره سی و نهم طی روزهای گذشته به بررسی 110 فیلم ثبت‌نام شده و ارزیابی فرم‌های ثبت‌نام از نظر تطابق با آیین‌نامه جشنواره پرداخت.

بر این اساس، فرم‌های متقاضیان شرکت در این دوره جشنواره از نظر سال تولید، دارا بودن پروانه ساخت سینمایی، ارائه نشدن فیلم در دوره گذشته جشنواره و... مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت 62 فیلم از بین آثار متقاضی (حدود 57 درصد آثار) واجد شرایط شرکت در جشنواره سی و نهم شناخته شدند.

وضعیت پروانه نمایش فیلم‌های این دوره نیز در این فهرست مشخص شده که در این بین 14 فیلم تاکنون پروانه نمایش صادر شده و 48 فیلم در دست بررسی شورای پروانه نمایش فیلم‌های سینمایی قرار دارد.

 

طی روزهای گذشته، از بین فیلم‌های متقاضی شرکت در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر، 5 فیلم روشنایی (کامشاد کوشان)، ترانه‌های پدری (محمد بصیری)، بانک‌زده‌ها (جواد اردکانی)، موافقت اصولی (امیر پورکیان) و کوسه (علی عطشانی) به علت مسائل فنی و آماده نبودن از شرکت در جشنواره انصراف دادند.Share
* نام:
* پست الکترونیکی:
* متن نظر :