سریال بازی تاج و تخت ، Game of Thrones

سریال Game of Thrones

Game of Thrones یا سریال بازی تاج و تخت ، به جرات می توان گفت که پر طرفدارترین سریال در کل دنیا می باشد. فصل هشتم سریال Game of Thrones به تازگی شروع شده است. پخش اولین قسمت از فصل هشتم سریال Game of Thrones با استقبال بی نظیر از سوی طرفداران این سریال همراه بوده است. به طوری که با شروع فصل هشتم این سریال رکورد های بسیاری را در صنعت سریال سازی جا به جا شده است.

سریال Game of Thrones یک سریال حماسی تاریخی می باشد که از سوی شبکه ای HBO ساخته می شود. این سریال در طول هفت فصلی که به صورت کامل تا به امروز پخش شده است، افتخارات بسیار زیادی را کسب کرده است. سریال Game of Thrones تا به امروز توانسته است، نامزد جایزه های بسیاری از جمله امی، گلدن گلوب و همچنین جایزه هوگو شود. همچنین این سریال رکورددار تعداد بیشترین بیننده در شبکه HBO می باشد. 

سریال Game of Thrones

داستان سریال Game of Thrones

در ابتدا باید به این نکته اشاره کرد که این سریال برگرفته از مجموعه داستان های فانتزی جرج آر. آر. مارتین می باشد. مجموعه داستان های پرطرفدار ترانه یخ و آتش کتابی می باشد که این سریال بر اساس آن ساخته شده است. 

داستان سریال Game of Thrones در واقع در مکانی خیالی در قاره های خیالی به نام اسوس و وستروس اتفاق می افتد. بیشتر داستان های این سریال در رابطه با جنگ خانواده های اشرافی برای به دست آوردن پادشاهی هفت اقلیم و تخت آهنین می باشد.

یکی دیگر از داستان های این سریال مربوط به یورش موجودات افسانه ای از شمال و زمستانی طولانی می باشد. سومین خط داستانی معروف این سریال مربوط به به بازپس گیری تاج و تخت توسط فرزندان شاه های مخلوع می باشد.

سریال Game of Thrones

فیلمبرداری و لوکیشن سریال

با توجه به اینکه این سریال، یک سریال تخیلی و فانتزی می باشد. انتخاب مکان های مختلف برای فیلم برداری این سریال بسیار مهم است. فیلمبرداری سریال Game of Thrones در کشورهای مالت، کرواسی، ایسلند و مراکش و همچنین در کارگاه ضبط فیلم پینت هال و بلفاست صورت گرفته است.

با توجه به تاریخی و فانتزی بودن سریال Game of Thrones طراحی صحنه و دکوراسیون این سریال نیز بسیار خاص می باشد. و فقط به منظور این سریال و خط داستانی آن طراحی شده است. همچنین گریم و طراحی لباس آن که نیز در نوبه خود بی نظیر می باشد.

سریال Game of Thrones

بازیگران سریال Game of Thrones

با توجه به خط داستانی سریال Game of Thrones و تعدد شخصیت های نمایشی آن، بازیگران بسیاری در این سریال حضور داشته اند. به طوری که گفته می شود برای فصل سوم این سریال تعداد 257 بازیگر ثبت شده است. همچنین باید این نکته را نیز خاطر نشان کرد که این سریال دارای بیشترین تعداد بازیگر در میان تمامی مجموعه های تلویزیونی و سریال ها می باشد.

اما بعضی از بازیگرانی که در این سریال نقش های اصلی را برعهده داشته اند عبارتند از : کیت هرینگتون در نقش جان اسنو، امیلیا کلارک در نقش دنریس تارگرین، پیتر دینکلچ در نقش تیریون لنیستر، سوفی ترنر، میسی ویلیامز، چارلز دنس، ریچارد مدن و تعداد بسیار زیاد دیگری از بازیگران.

قطعا هرکسی قصد داشته باشد تا لیست کامل بازیگران این سریال را به دست بیاورد، می بایست ساعت های بسیاری صرف این کار کند.

دیگر نکات در رابطه با سریال Game of Thrones

یکی از حاشیه های این سریال که قطعا برای ما ایرانیان بسیار جالب می باشد، موسیقی این سریال است. موسیقی این سریال ساخته آهنگساز ایرانی مقیم آمریکا رامین جوادی می باشد.

فیلمبرداری فصل یک سریال Game of Thrones از سال 2010 آغاز شده و تا به امروز هفت فصل آن به طور کامل پخش شده است. و فصل هشتم این سریال نیز در همین هفته گذشته شروع به پخش شده است.

شبکه HBO به غیر از اینکه از خود سریال Game of Thrones به درآمد بسیار بالایی دست پیدا کرده اند، توانسته اند با صدور اجازه برای ساخت بازی های ویدئویی و دیگر محصولات نیز درآمدهایی را کسب کنند.

به این مقاله امتیاز دهید.

/ 5.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 20 =