سریال چرنوبیل ؛ بهترین سریال تاریخ ؟؟

چرنوبیل

چرنوبیل مینی سریالی پنج قسمتی است که در رابطه با فاجعه عظیم اتمی چرنوبیل ساخته شده است. این مینی سریال محصول امریکا و بریتانیا است. و توسط دو شبکه اچ بی او و شبکه تلویزیونی اسکای ساخته شده است. این سریال در رابطه با فاجعه هسته ای چرنوبیل که در سال 1986 در جمهوری شوروی و کشور اکراین اتفاق افتاده است، را به تصویر کشیده است.

چرنوبیل

داستان سریال چرنوبیل

سریال چرنوبیل ، فاجعه نیروگاه هسته ای چرنوبیل که در 26 آوریل 1986 اتفاق افتاده است را به تصویر کشیده است. عمر زیادی از این حادثه نگذشته است و تاریخ شمسی آن می شود، ششم اردیبهشت سال 1365.

در این فیلم داستان این حادثه و بعضی از افرادی که در آن درگیر بوده اند، روایت می شود. این حادثه در کشور اکراین که در آن زمان یکی از 15 جمهوری تشکیل دهنده اتحاد جماهیر شوروی بود، اتفاق افتاده است. در این فیلم ما داستان مسئولان دولتی و دانشمندان هسته ای، کارکنان نیروگاه و افرادی که درگیر این حادثه بودند را می بینیم.

چرنوبیل

زمانی که این حادثه اتفاق افتاد، افراد بسیاری با فداکاری های خود باعث شدند که ابعاد این حادثه بیشتر نشود. از جمله سه نفری که داوطلب شدند تا  برای قطع جریان آب وارد نیروگاه شوند. که اگر آن جریان آب قطع نمی شد و وارد قسمت های مهم نیروگاه می شد، می توانست منجر به اتفاقات بد بعدی شود و خرابی های بسیاری را به بار بیاورد.

همچنین داستان این فیلم بیشتر در رابطه با لگاسف دانشمند هسته ای شوروی نیز است. او در این فیلم نقش اتصال داستان ها و اتفاقات مختلف این سریال به یکدیگر است. لگاسوف دانشمندی بود که مورد غضب شوروی قرار گرفت و دو سال بعد از حادثه چرنوبیل، لگاسف خود دست به خودکشی زد. در این فیلم ما شاهد اتفاقاتی هستیم که نه تنها فقط کارکنان نیروگاه، بلکه بسیاری از آتشنشان ها و کارکنان بیمارستان ها را نیز درگیر کرده است.

چرنوبیل

عوامل سریال چرنوبیل

خالق و نویسنده فیلمنامه : کریگ میزین

کارگردان : یوهان رنک

مدیر فیلمبرداری : یاکوب ایره

تدوینگران : جینکس گادفری ، سایمن اسمیت

آهنگساز : هیلدور گورنوادوتیر

بازیگران : جرد هریس در نقش والری لگاسف

استلان اسکارسگارد در نقش بوریس شربینا

امیلی واتسن در نقش یولانا خومیوک

پل ریتر در نقش آناتولی دیاتلوف

جسی باکلی در نقش لودمیلا ایگناتنکو

 

به این مقاله امتیاز دهید.

/ 5.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 16 =