بیوگرافی پیمان معادی ، از نیویورک تا تهران

پیمان معادی

پیمان معادی یکی از بهترین بازیگران مرد این روزهای سینمای ایران است. پیمان معادی بازیگر، کارگردان و فیلمنامه نویس متولد 9 تیر 1349 در نیویورک است. او در شش سالگی به ایران باز می گردد. تحصیلات پیمان معادی در رشته متالوژی بوده و در کنار فعالیت های هنری خود یک گالری ساعت نیز در تهران دارد.

پیمان معادی در طول این سال ها چه به عنوان بازیگر، چه به عنوان فیلمنامه نویس و چه به عنوان کارگردان ثابت کرده است، که یکی از بهترین آرتیست های این روزهای سینمای ایران است.

پیمان معادی

زندگی هنری پیمان معادی

پیمان معادی در ابتدا با نگارش فیلمنامه فیلم آواز قو فعالیت خود را در سینمای ایران آغاز کرده است. در ابتدا همه پیمان معادی را به عنوان فیلمنامه نویس می شناختند. او چندین سال فیلمنامه فیلم هایی نظیر آواز قو ، عطش ، کما ، کافه ستاره و شام عروسی را نوشته است. بعد از این فیلم ها با علاوه بر فیلمنامه نویسی، کارگردانی را با فیلم ماتیک آغاز کرد.

پیمان معادی به عنوان بازیگر برای بار اول با بازی در فیلم درباره الی در سینماها حاضر شد. فیلم درباره الی به کارگردانی اصغر فرهادی یکی از بهترین فیلم های سینمایی ایران است. همین امر باعث شناخته شدن پیمان معادی به عنوان بازیگر شد.

این روزها پیمان معادی علاوه بر فعالیت در سینمای ایران در خارج از ایران نیز فعالیت های خود را ادامه می دهد. او در این سالها در هالیوود نیز به عنوان بازیگر حضور داشته است و در فیلم هایی همچون کمپ ایکس ری ، آخرین شوالیه ها و … حضور داشته است.

او در این سال ها در دو تئاتر نیز به ایفای نقش پرداخته است. تئاتر خشکسالی و دروغ به کارگردانی محمد یعقوبی و در انتظار گودو به کارگردانی همایون غنی زاده

پیمان معادی

جوایز و افتخارات پیمان معادی

  • خرس نقره ای بهترین بازیگر مرد برای فیلم جدایی نادر از سیمین از جشنواره فیلم برلین
  • سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران برای فیلم برف روی کاج ها از جشنواره فیلم فجر
  • برنده بهترین کارگردانی برای فیلم برف روی کاج ها از جشنواره فیلم اربیل
  • برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم ابد و یک روز از جشن خانه سینما
  • برنده بهترین بازیگر نقش اول مرد برای بازی در فیلم ابد و یک روز از جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران
  • جایزه ویژه هیئت داوران برای فیلم بمب ؛ یک عاشقانه از جشنواره فیلم فجر
  • بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم متری شش و نیم از جشن دنیای تصویر

پیمان معادی

به این مقاله امتیاز دهید.

/ 5.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 10 =