بعد از 26 سال قیمت بلیط سینما در ژاپن کمتر از یک دلار افزایش پیدا کرد

ژاپن

ژاپن کشوری در شرق دور و شاید بتوان گفت که با ثبات ترین کشور در جهان می باشد. هر از چند گاهی اخباری از ژاپن به بیرون درز پیدا می کند که باعث تحیر همگان می شود. حداقل برای ما که در ایران زندگی می کنیم، این اخبار باعث تعجب ما می شود. اما این بار خبری در رابطه با سینما در این کشور است.

بلیط سینما ژاپن بعد از 26 سال افزایش پیدا کرده است. ولی هیجان انگیزتر از این افزایش، میزان افزایش قیمت بلیط سینما است. قیمت بلیط سینما در ژاپن این روزها کمتر از یک دلار افزایش پیدا کرده است. که همین افزایش کمتر از یک دلار را نیز بسیاری از سینمادارها اعمال نکرده اند.

آخرین باری که قیمت بلیط سینما در ژاپن بررسی و ثبت شده بود به سال 1993 باز می گردد. در سال 1993 همزمان با اینکه سینماها رشد پیدا کردند و قصد داشتند مردم را به سینما بکشانند و همچنین با توجه به وضعیت معیشت مردم، قیمت بلیط سینما 1800 ین تعیین شده بود. و امروز قیمت بلیط سینما در ژاپن به 1900 ین افزایش پیدا کرده است.

ژاپن

این افزایش قیمت بلیط سینما را نیز در ابتدا سینماهای زنجیره ای توهو اعلام و اعمال کرده اند. این گروه سینمایی اعلام کرده است که با توجه به هزینه های به روز رسانی سینماها و نصب فناوری های جدید از جمله 4D و آیمکس و همچنین تکنولوژی های جدیدی که در سالن های سینما نصب کرده اند از یک سود . از سوی دیگر مقاوم سازی سینماها در برابر زلزله و دیگر پیشامدهای طبیعی از جمله دلایل این افزایش قیمت بلیط سینما بوده است.

البته همین افزایش قیمت جزئی را بسیاری از سینماها انجام نداده اند و با نرخ قبلی خود فعالیت های خود را انجام میدهند. اما نکته جالب در رابطه با قیمت بلیط سینماها در این نکته است، که بسیاری از بلیط های سینماها نیز با تخفیف به مردم فروخته می شود و میانگین نرخ بلیط برای هر فرد در ژاپن 1315 ین می باشد.

این خبر شاید برای مردم کشوری مثل ژاپن عادی باشد، ولی قطعا برای ما که در ایران زندگی می کنیم و هر روز شاهد بالا رفتن قیمت و نرخ همه چیز هستیم، تا اندازه ای غیر قابل باور و عجیب است.

به این مقاله امتیاز دهید.

/ 5.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =